KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12757166
*
nr 1275 7166
Lennart Lundegårdh
(1934-2009), Sverige
Akvareller, 3 st, FÃ¥glar, signerad. 15x15 ca
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:30:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 23:08:30
1
150 kr
16/9 18:25:32
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Lundegårdh
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar lennart lundegårdh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:16
-
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9386 Akvarell
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:24
-
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17
-
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:06
-
9315 Akvarell
Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:45
*
Lennart Lundegårdh
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
nr 1275 7166
Lennart Lundegårdh
(1934-2009), Sverige
Akvareller, 3 st, FÃ¥glar, signerad. 15x15 ca
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/9 23:08:30 | 1 | 150 kr |
| 16/9 18:25:32 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Lundegårdh
Lennart LundegÃ¥rdh, svensk journalist och mÃ¥lare född 1934, död 2009.Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar lennart lundegårdh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:16 -
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39 -
9386 Akvarell
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:24
-
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17 -
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:06 -
9315 Akvarell
Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:45



